Web Sitesi Yaptırmaya Karar Verirken Nelere Dikkat Edilmeli?

internet sitesi web sitesi yaptırma, web tasarım, web site tasarım, web sitesi, internet sitesi, internet sitesi tasarım

  

 Web sitesi yaptırmaya karar verirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. İşte bunlardan bazıları:

1. İhtiyaç Analizi:

 Öncelikle web sitesi ihtiyacınızı detaylı bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Marka Bilişim olarak, müşterilerimizin neden web sitesine ihtiyaç duyduklarını anlamak için ihtiyaçlarını dinliyor ve en uygun web tasarım paketini öneriyoruz. Bu sayede gereksiz hizmetler için ek maliyetlerden kaçınılmış olur.

2. Web Sitesi Türüne Karar Verme:

 Müşterilerin ihtiyaçlarına göre farklı web sitesi türleri vardır. Örneğin, internet üzerinden müşteri kazanmak isteyen bir kişi için önerilecek ilk web sitesi türü e-ticaret sitesi değil, yüksek SEO optimizasyonuna sahip bir web sitesidir. Bu kişilere ayrıca Google arama ağında reklam vermeleri de önerilir.

3. E-mail Hizmetleri:

 Kurumsal olarak e-mail gönderip almak isteyen bir müşteri için tavsiyemiz, e-mailleri hosting üzerinden değil, kurumsal mail çözümleri üzerinden kullanmalarıdır. Hosting üzerinden yapılan yüksek sayıdaki e-mail alışverişleri, web sitelerinin performansını olumsuz etkileyebilir.

4. Tasarım ve Özellikler:

 Kurumsal bir firma olan ve kaliteli bir web sitesi isteyen müşterilerin, web sitesinin tasarımı ve özellikleri konusunda net olmaları önemlidir. Müşteriler, tasarımcılarıyla görüşürken hayal ettikleri veya beğendikleri örnek web sitelerini paylaşarak isteklerini netleştirebilirler. Bu tür web siteleri genellikle yüksek fiyat aralıklarına sahiptir ve prestijin üst seviyede olması için özel özellikler ve eklentiler talep edilebilir.

 Bu adımları takip ederek, web sitenizin ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize uygun olarak hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.